top of page

Jūrinių konteinerių panaudojimas. Galimybės ir iššūkiai

Atnaujinta: 2021-08-26

Kai kalbama apie statybą iš jūrinių konteinerių, dažnai šalia naudojamos ir tokios sąvokos kaip ekologija, taupi statyba. Kartasi įsivaizduojama, kad turint konteinerio dėžutes, pagrindinė statybų dalis jau nudirbta.


Bet ar tikrai viskas taip paprasta ir patogu? Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti, su kokias iššūkiais yra susiduriama, pasirenkant tokį statybos būdą, kokiuose projektuose jis galėtų būti tinkamas ir kokiais atvejais dar reikėtų gerai pagalvoti, prieš jūrinius konteinerius pasirenkant.


Statybos iš konteinerių galimybės įvairios


Dydžiai ir kainos


Pradėkime nuo to, kad įsigyti galima labai skirtingų dydžių konteinerių. Nors visų jų plotis labai panašus - apie 2,4 m, aukštis gali būti nuo 2,4 m. Iki 2,9 m., bet labiausiai varijuoja ilgio matmuo - konteineriai būna nuo 3 m. iki beveik 14 m.


Taigi, vieno konteinerio plotas gali būti nuo 7 iki 33 kv. m. Priklausomai nuo dydžio ir būklės, kaina gali varijuoti maždaug nuo 1000 Eur iki 3000 Eur.

Priklausomai nuo dydžio ir būklės, konteinerio kaina gali varijuoti maždaug nuo 1000 Eur iki 3000 Eur.

Svarbu prieš įsigyjant apžiūrėti konteinerį


Labai svarbu prieš perkant konteinerį įvertinti jo būklę. Dažnai maža kaina gali reikšti ir prastą jo stovį. Konteineriai dažnai naudojami ne pačiomis palankiausiomis sąlygomis. Po jūras keliaujantys konteineriai gali būti stipriai parūdiję, o per nuolatinius krovimus ir kilnojimus iš uosto į uostą - konstrukcija apgadinta ir sulankstyta. Taip pat neaišku, kokie kroviniai juose buvo gabenami. Kartais tai gaili būti medžiagos, galėjusios apgadinti konteinerį ir iš vidaus.

Labai svarbu prieš įsigyjant konteinerį apžiūrėti gyvaiKonteineris - tik konstrukcinis kiautas


Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog perkant konteinerį yra perkamas visas statomo objekto pagrindas, reikėtų turėti omenyje, kad norint paversti konteinerį gyvenama erdve ir eksploatuoti jį ilgesnį laiką, reiks apgalvoti dar kelis svarbius dalykus - pamatus bei stogo dangą.

Norint pasiekti komfortišką lygį, konteinerio sienas taip pat reikės paruošti. Dalį jų gali reikėti išpjauti ir paruošti angas langams, kitą dalį - bent minimaliai apšiltinti, kad erdvė vasarą neperkaistų, o žiemą išlaikytų šilumą. Priklausomai nuo projekto, gali būti reikalinga ir išorinė ar vidinė apdaila.


Statybų procesas - nuo kontenerio iki namelio


Ekologiškumo aspektas


Dalinai galima sakyti, jog statyba iš konteinerių yra ekologiškas pasirinkimas, nes panaudojate daiktą antrą kartą. Bet ar pačios statybos bus ekolgiškos - priklausys dar nuo daugelio aspektų. Dalis konteinerio vis tiek bus išpjauta, tad reikėtų pagalvoti, kur dėsite likusias atraižas. Jei planuojate daug didelių langų ir jungimo ertmių, labai didelė konteinerio korpuso dalis nebus panaudota, tad pagalvokite, ar šis statybos būdas jums tikrai yra pats tinkamiausias.


Dėl nelygaus konteinerio paviršiaus izoliacijos pasirinkimas taip pat tampa iššūkiu. Tokį paviršių, norint išvengti tarpų, geriausiai padengti padeda purškiama izoliacija - o ji nėra priskiriama prie pačių ekologiškų priemonių statyboje.

Konteineris, padengtas purškiama izoliacijaKonteinerio modifikacijos ir konstrukcijos stabilumas


Dar vienas dalykas, kurį reikėtų įsivertinti prieš statybai naudojant konteinerius – bendra statinio konstrukcija. Patys konteineriai turi labai tvirtą konstrukciją, bet reikėtų atsižvelgti į tai, kad statybose dalis konteinerio bus išpjaunama (įėjimas, langai, jungtys), tad prieš pjaunant reikėtų įsivertinti, kiek konteinerio iš tikrųjų GALIMA pjauti, kad jo konstrukcija išliktų stabili. Jeigu projektas šiek tiek sudėtingesnis, norint išvengti klaidų, rekomenduojame kreiptis patarimo ir į specialistus – konstruktorius.

Konteineris gali būti geras pasirinkimas, kai išlaikoma didžioji jo dalis ir neatliekama labai daug pakeitimų


Industrinė estetika ir formos galimybės


Kol kas šiame straipsnyje pateikėme daugiausiai informacijos apie konteinerių statybos iššūkius ir iškylančias problemas, tačiau tikrai yra ir teigiama tokios statybos pusė! Konteineriai turi ryškų charakterį. Jeigu šita stilistika jums artima ar dera prie vietovės - tai gali būti tikrai įdomus pasirinkimas, nes naudojant konteinerius galima išgauti pačias įdomiausias formas.


Atsižvelgiant į tvirtą konteinerių konstrukcija, galima išgauti gembiškas (kabančias) konstrukcijas; konteinerį galima naudoti kaip nedidelį modulį; galima dalį darbų atlikti kitur, o į reikiamą vietą jį atgabenti jau pratiškai tinkamą naudojimui.


Konteinerių statybos privalumai - Išraiškingas industrinis stilius bei ekspresyvi tūrių kompozicijaKokia gali būti konteinerinio statinio paskirtis? Iššūkiai statantis gyvenamosios paskirties namą


Dažniausia konteinerių paskirtis yra nedideli ar laikinai pastatomi nameliai - poilsio, sodo paskirties nameliai, dirbtuvės, sandėliukai. Taip pat jie tinkami lauko restoranams, prekyvietėms, įvairiems nestandartiniams ar laikiniems projektams. Pagrindiniai pliusai yra mobilumas, galimybė perkelti į kitą vietą. Naudojant konteinerius galima išgauti šiuolaikišką, išskirtinį, industrinį dizainą.


Galvojantiems apie individualaus namo statybas, reikėtų pagalvoti ir pasverti visus už ir prieš. Nors pats konteineris nėra brangi medžiaga, tai būtų nestandartinis sprendimas - tikrai ne kiekvienas konstruktorius imsis skaičiuoti ir rengti tokį projektą, nes panaudoto ir dalinai supjaustyto konteinerio laikomoji galia gali būti gana sunkai įvertinama. Tai pat statinys turės atitikti šiuo metu reglamentuotą energinę A++ klasę.


Žinoma, viskas yra įmanoma! Galima įgyvendinti net ir pačius keisčiausius sprendimus. Tik nereikėtų aklai pasitikėti plačiai paplitusia nuomone, kad statyti namus iš konteinerių yra daug pigiau ar paprasčiau.


Kopenhagos gatvės maisto restoranėliai


Statybos iš jūrinių konteinerių pavyzdžiai


Iš jūrinių konteinerių statomų namelių pavyzdžių internete - apstu. Vieni jų yra naudojami pačių savininkų, kiti - nuomojami poilsiui. Tad jeigu norėtumėte patys išbandyti nakvynę namelyje, pastatytame iš jūrinių konteinerių, tai tikrai galite padaryti. Net ir Lietuvoje!


Lietuviškas pavyzdys - Tauro troba. Poilsio namelis nuomai, pagamintas iš dviejų jūrinių konteinerių.


Dar vienas pavyzdys iš Lietuvos - Svencelėje įsikūręs vandens sporto centras. Jame nuomojami ir kambariai nakvynei.
Pavyzdys iš užsienio - dviejų aukštų namelis su stogo terasa skirtas nuomai.Pavyzdys iš užsienio - nedidelis poilsio namelis.Pavyzdys iš užsienio - namelis su didele stogine.Įkvėpėme jus naujam projektui? Paskatinome pabandyti ir pasimatuoti tokį gyvenimo būdą? Džiaugiamės ir esame pasiruošę padėti! Jeigu turėsite klausimų apie mažų namelių statybą ar norėsite pasirinkti tinkamiausią vietą poilsiui - rašykite komentaruose arba susisiekite su mumis: jaukuku.studija@gmail.com


2 050 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page