top of page

Žiemiškas jaukumas Vienkiemio oazėje

Jauku-ku komandos darbostogos


Gruodžio viduryje, kai jau kvepėjo Kalėdomis ir džiugino snieguotos dienos, jaukumo ieškoti išvykome į Biržų rajoną. Įveikę ilgą kelionę, į Vienkiemio oazę įsukome jau visai sutemus ir buvome maloniai nustebintos tuo, ką pamatėme - po žvaigždėtu dangumi spindintys nameliai!


Atvykome į tikrą žiemos pasaką.


Išlipę į sniego pusnis, buvome pasveikintos sodybos talismano zenenhundo Narso (su juo draugavom visą viešnagės laiką!) ir, susikrovę daiktus ant sodybos šeimininko pasiūlytų rogių, buvome palydėtos savo namelio link.


(Straipsnyje naudojamos nuotraukos: SESĖ SAULĖ | Jauku-ku ir Vienkiemio oazė archyvas).


Lyg kalnų trobelėje


Sušalusiomis rankomis atidarėme mažo namelio mažas duris (nejuokaujam, įeinant reikėjo gerokai palenkti galvą!) ir pačią pirmą akimirką, kai mus užliejo auksinė namelio šviesa, iš Biržų rajono staiga persikėlėme į rąstinę trobelę kur nors tolimuose kalnuose.


Krosnelėje spragsi malkos, kaista arbata, už lango - balta žiema. Norisi įsisukti į raštuotą antklodę, atsiversti mėgstamiausią knygą ir sūpuotis kabančiame krėsle.


Ar gali būti, kad atvykome čia pačiu tinkamiausiu metų laiku?

Savininkų parinktas pavadinimas PASAKŲ NAMELIS šiuo atveju tinka tobulai! :)
Nors Pasakų namelį mes atradome žiemą (jis puikiai pritaikytas šaltajam sezonui - dušas / WC, virtuvė, ofūro vonia terasoje), negalime neparodyti, kokia nuostabi atmosfera čia pasitinka vasarą.


Patogios atostogos kaime? Skamba kaip tobulas planas!Jaukumą kuria detalės


Buvome maloniai nustebintos, kai pasikalbėję su sodybos šeimininkais sužinojome, kad visus namelius jie paruošė ir įrengė patys. Jau vien ko verta istorija apie tai, kaip nameliai šiame sklype atsirado - jie buvo atgabenti iš netoliese esančio apleisto kaimo!


Bet perkelti namelius - tik pusė darbo. Sunkioji dalis - įrengti juos taip, kad būtų komfortiška ir patogu, bet ne mažiau jauku ir autentiška.


Pasakų namelio viduje žavi ne tik atviri rąstai, bet ir apgalvotos bei erdvei tinkamai parinktos detalės - senoviniai augalų paveikslai valgomojo zonoje, žalvaris virtuvėje ir vonioje, pinti aksesurai miegamajame. Vienas įdomiausių dalykų - autentiški elektros jungikliai ir elektros išvedžiojimo būdas.


Ir, žinoma, atvykus šventiniu laikotarpiu - rankų darbo vainikas ant namelio durų bei senoviniai papuošimai kiekviename lange. Subtilu, skoninga!Kęstutis ir Lionė - Vienkiemio oazės širdis


Esame įsitikinusios, kad didžiąją dalį įspūdžių, kuriuos parsivežame iš įdomių nakvynių, sudaro ne išskirtinis namelių dizainas ar ypatinga vieta, o savininkai - jų istorija bei požiūris į puoselėjamą veiklą.


Vienkiemio oazės šeimininkai mus pasitiko su šypsenomis, istorijomis ir patirtimis - prie arbatos puodelio buvo gera klausytis jų pasakojimų ir aptarti idėjas! Matydamos, kokią gražią atmosferą Lionė ir Kęstutis vienkiemyje sukūrė, net nesuabejojome, kiek daug širdies (ir jėgų, ir laiko!) čia buvo įdėta.


Šeimos sodybos atgaivinimo darbus pora pradėjo nuo medinio namo, kuriame dabar gyvena patys. Vėliau buvo paruošta pirtis, sutvarkytas svirnas (kuris, beje, šiuo metu yra puikiai pritaikytas didesniems kompanijų pasibuvimams). O tada sodyboje vienas po kito išdygo nuomojami nameliai - šiuo metu visoje teritorijoje jų yra keturi.Ypatingas BALTO GARO ritualas


Patirtis paminėjome ne be reikalo - žinoma, atvažiuoti ir išvažiuoti iš sodybos per plikledį taip pat buvo savotiškas nuotykis, bet pats įdomiausias dalykas mūsų laukė pirties dieną.


Vienkiemio oazės savininkai pirtį ne tik mėgsta patys, bet ir su mielu noru veda ritualus sodybos svečiams. Mudvi šią poros valandų malonumų programą išbandėme taip pat! Visų paslapčių neišduosim, bet vantas, druską, ledinį eketės vandenį ir naminę mėtų arbatą su sūriu bei vietiniu medumi - paminėsim. O kaip saldžiai miegojom po to…


Nors apie šios pirties išskirtinumą iki tol žinojom nedaug, dabar negalim nustoti apie ją visiems pasakoti! Jau vien dėl šio ritualo būtų galima Vienkiemio oazę savo poilsiui pasirinkti :)Narsas ir danieliai


Ar jau minėjome, kad Narsas vakarais iki namelio palydi, palaukia, kol svečiai duris užsirakina, o ryte jau vėl nosimi į langą baksnoja? :) Bet šis fainuolis - ne vienintelė kompanija Vienkiemio oazėje. Visai šalia (ypatingai arti pasakų namelio ir namelio prie upelio) ganosi sodybos danieliai.
Vienkiemio oazės nameliai, kuriuos rekomenduojame


Nors išbandėme šį kartą tik Pasakų namelį, akies krašteliu galėjome pamatyt ir kitus - ir tikrai galime pasakyti, kad visi savotiški, visi autentiški, visi iki detalių apgalvoti ir puikų poilsį žadantys!


Tad susipažinkite su oazės trijule - Pasakų namelis, Namelis prie šermukšnio ir Namelis prie upelio.

Apie visus juos atskirai daugiau sužinoti kviečiame mūsų nakvynių skiltyje.Jaukios darbostogos


Praleidome tris nuostabiai jaukias dienas Vienkiemio oazėje! Džiaugiamės atvykę ir gyvai pamatę - galime drąsiai pasakyti, kad nuotraukas perteikia tik dalį šios sodybos šarmo :)


Dėkojame šeimininkams už kvietimą, šiltą sutikimą ir lauktuves.

Laukiame vasaros ir planuojame atvykti vėl! :)913 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page