top of page

TU IR AŠ

Konkursinis darbas - mobilus namelis skirtas dviems.

Apie projektą

Jau pats namelio pavadinimas sufleruoja, jog namelis sukurtas gyventi dviems. Nedideliame 24 kv.m. namelyje yra suplanuotos erdvės poilsiui, miegui, darbui, maisto gamybai, laisvalaikiui.

Atsižvelgiant į šiuolaikinių žmonių poreikius ir greitai besikeičiantį gyvenimo būdą namelio matmenys parinkti taip, kad jį būtų galima patogiai transportuoti jo plotis 2,5 m. ilgis 10 m.

17 kv.m. bendroje erdvėje įrengta įėjimo bei poilsio zona, miego zona, virtuvės zona. Poilsio zona aukštesnėmis lubomis. Centrinėje namelio erdvėje įkomponuota sofa, kavos stalelis, tik įėjus spinta viršutiniams drabužiams, batams. Namelyje įrengta patogi virtuvė su visa reikalinga buitine technika. Taupant vietą dalis stalviršio naudojama ir kaip valgomojo stalas ir kaip darbinė gamybos zona.

Pakilus į viršų 4 kv. m. antresolėje įkurtos, darbo ir skaitymo zonos. Galvojant apie šių dienų aktualijas namelio plane didelis dėmesys buvo skirtas pilnavertei darbo zonai. Ji įkurta aukštesniame namelio lygyje, kad tiek vizualiai tiek ir jausmiškai būtų lengviau atskirti darbą nuo poilsio net ir esant mažoje erdvėje.

Atskiroje 3 kv. m. vonios patalpoje suplanuotas dušas, wc, praustuvas. Dideleje spintoje sumontuoti namelio įranga.

Namelio apdailai pasirinkta dviejų rūšių skarda, tamsiai pilka ir poliruota veidrodinė. Naudojant šių dviejų medžiagų kombinaciją išgaunamas dinamiškas vaizdas, suskaidoma pailga namelio forma, tarsi pranyksta, įsilieja į aplinką. Čia vėl galima grįžti prie namelio pavadinimo TU IR AŠ , kuris simbolizuoja ne tik dviejų žmonių gyvenimą šioje mažoje erdvėje, bet ir paties namelio ryšį su aplinka. Atspindintis paviršius tarsi dar nežinoma erdvė, kuri nuolat, kinta, juda ir keičiasi priklausomai nuo aplinkos.

Plotas

1 a. grindų plotas 20 kv. m. Antresolės plotas 4 kv. m.

Autorius

Jauku-ku studija,
Ieva Benetė

Statusas

SA konkursinis darbas 2021 m.

bottom of page